Aktywność fizyczna

Najważniejsze dla zachowania zdrowia jest zachowanie systematycznych ćwiczeń ruchowych odpowiedni dostosowanych do naszych możliwości, wieku i upodobań.

Nie każdy z nas musi biegać kilka kilometrów dziennie i doganiać umiejętności sportowców zawodowych. Ważne jest, aby w ciągu tygodnia wygospodarować wolny czas 2-3 razy w tygodniu na mały trening naszego ciała. Możemy zdecydować się na pływanie, grę w kosza, siatkówkę, spacery czy marsze. Dobrym sposobem na zwiększenie codziennej dawki ruchu jest choćby wprowadzenie kilku zmian w ciągu dnia:

  • Chodzenie po schodach zamiast używania windy
  • W drodze do pracy wysiadanie jeden przystanek wcześniej i pokonywanie tego odcinak pieszo
  • Prace domowe na świeżym powietrzu, np. w ogrodzie
  • Zabawa z dziećmi
  • Nabycie psa

Intensywne pocenie się w trakcie zajęć ruchowych oczyszcza organizm z substancji toksycznych i kwasów zgromadzonych pod naskórkiem. Toksyny zalegające wewnątrz nas spowalniają procesy metaboliczne a w tym spalanie tkanki tłuszczowej.

Po za zrzuceniem kilku dodatkowo zalegających nam kilogramów, zwiększenie aktywności fizycznej pozytywnie wpływa na nasz nastrój i samopoczucie działając antydepresyjnie i antystresowo. Wpływ na taki stan rzeczy ma niewątpliwie korzystna zmiana naszego wyglądu, którą zawdzięczamy kuracji odchudzającej.